Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 333 × 333 × 333 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Condition | New, New |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Max.Planing Depth(mm) | 125 mm |
| Max.Planing Width(mm) | 200 |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | / |
| Type | Four Side Moulder |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Sliding Table Equipped | NO |
| Brand Name | Hicas |
| Voltage | 380V 50HZ 3PH |
| Dimension(L*W*H) | 4000*1780*1750mm |
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 4400 KG |
| Power (kW) | 39.75 |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant |
| Name | Four side moulder |
| Working Width | 20-200mm |
| Working Thickness | 8-125mm |
| Feeding Speed | 8-33m/min |
| Spindle Diameter | 40mm |
| Total Power | 39.75kw |
| Spindle Speed | 6800r/min |
| Machine Size | 4000*1780*1750mm |
| Weight | 4400KG |
Instock
There are no reviews yet.