Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Variable Speed | Yes, Yes |
| Power Source | Electricity, Electric |
| Weight | 15kgs, 15kgs |
| Application | Sanding, Sanding |
| Sand Pad Size | 19780mm |
| No-Load Speed | 400010000rpm |
| Rated Input Power | 350W, 350W |
| Frequency | 5060HZ, 5060HZ |
| Rated Voltage | 110240V, 110240V |
| Model Number | R7307, R7307 |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Grade | DIY Industrial |
| Warranty | 6 monthes |
| Customized support | OEM ODM OBM |
| Place of Origin | ZHE |
| NoLoad Speed | 400010000rpm |
| Motor | Brushless Orbital Sander |
Instock
There are no reviews yet.