Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 8 × 4 cm |
| is_customized | None |
| Model Number | LS163/LS163A |
| Brand Name | Kaalee |
| Origin | Mainland China |
| Certification | none |
| UV Peak wavelength | 365nm |
| IR Peak wavelength | LS163: 940nm, LS163A: 1400nm |
| Visible light wavelength | 380-760nm, conform to the CIE photopic luminosity function |
| Accuracy | +-2% (Colorless and transparent material) |
| Resolution | 0.1% |
| Test Slot | 6mm * 58mm (W*D) |
| Dimension | 146 mm *73 mm *24 mm (L*W*H) |
| Display | 128*128 Dot matrix LCD |
| Weight | 187g |
| Power supply | 4*AAA alkaline battery |
Instock
There are no reviews yet.