Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 19.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Condition | New, New |
| CNC or Not | Normal, Normal |
| Type | Cylindrical Grinding Machine, Cylindrical Grinding Machine |
| Brand Name | tungfull |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Certification | none |
| Model Number | 8101 |
| power | 220W |
| Grinding wheel size | 250X50X 12mm |
| Wheel speed | 95 rpm |
| Cooling method | water cooling |
| Cowhide wheel size | 200X30X 12.5mm |
| Motor type | 220V / 50HZ |
Instock
There are no reviews yet.