Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 34 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Brand Name | DUTRIEUX, ATMOS |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Door Material | Solid Wood |
| Warranty | More than 5 years |
| Surface Finishing | Finished |
| Opening Method | Electric Side Opening |
| After-sale Service | Online technical support, Free spare parts |
| Main Material | Wooden |
| Project Solution Capability | total solution for projects |
| Application | Villa |
| Design Style | Modern |
| Product name | Solid Wood Overhead Garage Door |
| Material | Wood panel+accessories |
| Wood Type | pine, oak, walnut, teak |
| Glass Type | Customized Color Tempered Glass |
| Panel Thickness | 60mm |
| Accessories | Motor+Tracking+Spring+Nail+others |
| Opener | ceiling mounted, side mounted |
| Open way | High Lift |
| Side | Customized |
| Color | Customized Colors |
Instock
There are no reviews yet.