Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 50 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Washing Program | Drainage Only, Wash Only, Pre-wash, Power Wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Chemical Fiber Wash, Cotton Linen Wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Silk Wash, Denim Wash, Towel Wash, Antibiotic Wash, Barrel Drying, Standard Wash, Automatic Barrel Cleaning, Steam treatment, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 200w |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Series | Washing Machine |
| Drying method | No drying |
| Motor type | Fixed frequency motor |
| Washing capacity (kg) | 1kg |
| Laundry program | Quick wash mixed wash |
Instock
There are no reviews yet.