Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 70 × 100 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Washing Program | Hand Wash, Drainage Only, Wash Only, Drying, Pre-wash, Power Wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Chemical Fiber Wash, Cotton Linen Wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Silk Wash, Denim Wash, Towel Wash, Antibiotic Wash, Barrel Drying, Standard Wash, Automatic Barrel Cleaning, Steam treatment, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 500w |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1 |
| Washing Machine Type | Dehydrating Machine |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Usage | Fully automatic |
| Drainage mode | Up drain |
| Drying capacity | 7kg 0kg |
| Energy efficiency grade | Level 1 |
| Maximum stacking layer | 4 layers |
| Control mode | Electronic |
Instock
There are no reviews yet.