Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 60 cm |
| Feature | Mildew Resistant, Formaldehyde-free, Environment Friendly, Extra Thick, SELF-ADHESIVE, Water Resistant, Peel and stick Removable Thick Waterproof Wallpaper |
| is_customized | Yes |
| Function | waterproof, Moisture-Proof, Mould-Proof, Smoke-Proof, Fireproof, Heat Insulation, Anti-static |
| Vinyl Wallpaper Type | Paper Back Vinyl Wallpapers |
| Model Number | 60cmx1/3/5m |
| Type | Vinyl Wallpapers |
| Charge Unit | Usd/Roll |
| Surface Treatment | Embossed |
| Pattern | Solid, Thick Waterproof Wallpaper |
| Use | LIVING ROOM, Bedding Room, study, Kitchen, Kids' Room, Wedding House, Elders' Room |
| Material | PVC |
| Style | Modern Style |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| CN | Zhejiang |
| Product | Vinyl Self Adhesive Waterproof Wallpaper contact paper |
| Length | 1m/3m/5m |
| width | 60cm/80cm |
| Size | 60/80cmx1/3/5m |
| Service Life | 8-10year |
| Use for | Childrens room, Kitchen Wallpaper, Bathroom Contact Paper, dining room |
| usage | Wallpapers for living room, bedroom |
Instock
There are no reviews yet.