Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 10 cm |
| Anti-Slip | YES |
| Fabric Care Instructions | Machine Wash |
| Set Type | YES |
| Waterproof | No |
| Season | Fall and Winter |
| Function Type | Single Slip Suit |
| Fabirc Style | Knit |
| Fabirc Construction | 300gsm |
| Process Technique | Quilting |
| is_customized | No |
| Size | 70cm-90cm-110cm |
| Applicable Sofa | L-shaped, Accent Chair, LOVESEAT, sofa, RECLINER, futon sofa, Modular sofa |
| Production | Sofa Towel |
| Style | Solid |
| Material | Linen(Main Fiber Beyond 60%) |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| scenes to be used | Sofa cushion, chair cushion, floor cushion, bay window cushion |
| feature 1 | dustproof |
| feature 2 | Soft and comfortable |
| feature 3 | sofa cover for living room |
Instock
There are no reviews yet.