Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 11 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Spring Force | no |
| Lock | no |
| Sharp Blade | YES |
| Full Length | 19.2cm |
| Handle Length | 11.2cm |
| Blade Angle | >60° |
| Type | Fixed Blade Knife |
| Model Number | 07825 |
| Origin | Mainland China |
| Blade Length | 8cm |
| Brand Name | NIGHKCOO |
| DIY Supplies | Paint & Decorating |
| Recommended use of the product | camping, hunting |
| Special function | Anti slip |
| Age range (description) | Adults |
| Accompanying components | Blade |
| Handle material | Linen handle |
| Blade material | 14C28N, stainless steel |
| Product maintenance instructions | Hand wash only |
| Blade shape | Water droplet shaped blade |
Instock
There are no reviews yet.