Instock
| Weight | 0.216 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 7天 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Mature adult men's smartwatch |
| Screen Material | AMOLED |
| APP Download Available | Yes |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | MEN |
| Screen Shape | Round |
| Band Material | STEEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 1GB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, Italian, French, german, Korean, japanese, UKRAINIAN, Arabic |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Permanent Calendar, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Calendar |
| Brand Name | LIGE |
| RAM | 1GB |
| Resolution | 466*466 |
| Display Size | 1.43 inch |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Band Detachable | Yes |
| smart watch men | smart watch 2025 men |
| men's smart watch | smart watch for men |
| smart watch smartwatch man | Men's smart watch 2025 |
| men's smart wrist watch | smart watches smartwatch man 2025 |
| military smart watch men | smart watch men 2025 |
| watches for men smart watch | smart watch watches man |
| men's waterproof smart watch | smart watch for men 2025 |
| men's wrist smart watch | watch men smart watch |
| smart watch men waterproof | smart watch man watch |
| men's electronic smart watch | waterproof man smart watch |
| smart watch man smartwatch 2025 | smart watch men android |
| Smart men's wrist watch | smart watch 2025 for men |
| smart watch men free shippng | men's sports smart watch |
| men's watch smart watch | smart watch men military |
| men's wrist electronic smart watch | original men's smart watch |
Instock
There are no reviews yet.