Instock
| Weight | 0.186 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 15Day |
| Band length[mm] | 265mm |
| Band width[mm] | 24mm |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Wi-fi | No |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | FitcloudPro |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | New Smart Watch Men BWAK82 |
| Band Detachable | Yes |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Resolution | 390*390 |
| Display Size | 1.8Inch |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | MEN |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | >450mAh |
| Rear Camera | None |
| RAM | <128MB |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, Arabic |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Power Reserve, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, Countdown, Calculators |
| Brand Name | LIGE |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| watch for men | relogio masculino |
| watch | smart watch men |
| reloj hombre | relogio inteligente smart watch |
| reloj inteligente hombre | outdoor smart watch |
| montre homme | reloj inteligente mujer |
| waterproof watches | sports watches |
| Smart Watch | Smart Watch Men |
| New Smart Watch | reloj inteligente |
| zegarek damski | 100% Original Smart Watch |
| HD Smart Watch Men Women | smarthwhatch |
| watches luxury men | Multifunctional Smart watch |
| smart watch 2025 | smart watches |
| smart watch 2025 men | new smart watch 2025 |
| smart watch for men | relogios smartwatch |
| relojes smart watch | watches |
Instock
There are no reviews yet.