Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 9 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Band length[mm] | 265 |
| Band width[mm] | 24 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Women's Health Monitoring, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor, Body Temperature Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Launch Date | 2025 |
| Screen Material | IPS |
| CPU Model | 8773EWE |
| Model | BWAK85 |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Band Material | Stainless steel |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Turkish, Italian, French, Korean, Arabic |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Multiple Time Zone, Power Reserve, week, Attemper, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, Countdown |
| Brand Name | LIGE |
| Battery Life | 7 |
| Display Size | 1.7inch amoled |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 360*360 |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.