Instock
| Weight | 0.142 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 10 × 3 cm |
| Item Condition | New |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 7, 7 |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | FitCloudPro |
| Screen Material | TFT |
| CPU Model | BWK62A |
| Model | BWK62A |
| APP Download Available | No |
| Battery Detachable | No |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, French, german, japanese |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Altitude Meter, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Power Reserve, week, Speed Measurement, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Calculators |
| Brand Name | LIGE |
| Display Size | 1.85 inch |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 240*284 |
| Origin | De(origin) |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| WIFI | No |
Instock
There are no reviews yet.