Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 4 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Capacity[mAh] | 180-220mAh |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, other, Blood Pressure Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, other, Steps Tracker, Activity Tracker, Calorie Tracker |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | Yes |
| Case Material | Plastic |
| Screen Style | None |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | None |
| Band Material | Nylon |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | No |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | CN, English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, Norwegian, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, HEBREW |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Blood Pressure, Alarm Clock, Blood Oxygen, Calorie Counter, Heart Rate Tracker, Activity Tracker |
| Brand Name | LIGE |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| smartband | smart bracelet |
| smart watch bracelet | bracelet for smart watch |
| lige smart bracelet | lige smart watch |
| smart bracelet watch | bracelet smart watch |
| Men smart bracelet | smart bracelet for men |
| smart bracelets for couples | smart sports bracelet |
| couple bracelet smart | smart watch bracelet woman |
| Women smart bracelet | smart bracelet for women |
| smart couple bracelet | smart bracelet men |
| smart bracelet without screen | sports smart bracelet |
| smart watch with bracelet | bracelet smart band |
| smartwatch herren | smartwatch damen |
| Smartwatch Frauen | smartwatch donna |
| reloj mujer | smartwatch mujer |
| smart watch | smart watches |
| reloj inteligente | reloj inteligente hombre |
| reloj inteligente mujer | smart watch feminino |
| smartwatch android | reloj de mujer |
Instock
There are no reviews yet.