Instock
| Weight | 0.069 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 9 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 5天 |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Keep Health |
| Screen Material | AMOLED |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Plastic |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Italian, French, german, japanese, Dutch |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, REMOTE CONTROL, Push Message, Alarm Clock, World Time, Power Reserve, week, Month, Heart Rate Tracker, Calendar |
| Brand Name | LIGE |
| RAM | <128MB |
| Resolution | 126*294 |
| Display Size | 1.1 inch |
| Battery Capacity(mAh) | <120mAh |
| Origin | Mainland China |
| WIFI | No |
| Certification | CE |
| Band Detachable | Yes |
Instock
There are no reviews yet.