Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 9 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Capacity[mAh] | <500mAh |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Global positioning | None |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, other, Blood Pressure Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | Distance Tracker, other, Steps Tracker, Activity Tracker, Calorie Tracker |
| Category | Wristbands |
| Band Detachable | Yes |
| Screen Style | Rectangle/Square-shape |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Type | None |
| Band Material | Nylon |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| Touch Screen | No |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | CN, English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, FRENCH, german, Norwegian, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, HEBREW |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, REMOTE CONTROL, Blood Pressure, Alarm Clock, Social Media Notifications, Blood Oxygen, Calorie Counter, Heart Rate Tracker, Activity Tracker |
| Brand Name | LIGE |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Compatible | For Android 5.0 or later & iOS 10.0 or later |
| Function 1 | Smart Notifications |
| Function 2 | 24H Health Tracking |
| Function 3 | Menstrual Period |
| Function 4 | Sedentary Reminder |
| Function 5 | 127 Sports Modes |
| Function 6 | GPS Running Trajectory |
| Function 7 | Do Not Disturb Mode |
| Function 8 | Alarm Clock |
| Function 9 | Take Photos Remotely |
| Function 10 | Find The Bracelet |
| New Smart Watch | Smart Watch 2025 |
| Man Smart Watch | Smart Watch Women |
| Smartwatch For Men | Men's Smart Watches |
| Women Smartwatches | Watches For Men |
| Smart Watch Band | Smart Watch Men |
| Call Smart Watch | 2025 Smart Watch |
| Woman Smart Band Gift | Smart Watch 2025 Men |
| Smart Watch Man | Women's Wristwatch |
| Smart Watches For Men | Smart Watches For Women |
| Smart Watches Women | Smart Watch Free Shipping |
| Smart Wrist Watch | Fashion Smartwatch |
| Smart Watch For Android | Smart Watches For IOS |
| Watch For Xiaomi Huawei | Smart Watch For Men |
| Smart Watches Waterproof | Smart Watch Ladies |
| Smart Wristband | Smartchwatch damski |
| Smartwatch mujer | Smart Watch femme |
| Smart Watch masculinos | Smart Watch vrouwen |
| Smartwatch feminino 2025 | Smart Watch homme |
Instock
There are no reviews yet.