Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 15天 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Smart watch with ultra large capacity battery |
| Screen Material | AMOLED |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | MEN |
| Screen Shape | Round |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 256mb |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Korean, japanese, UKRAINIAN, Arabic |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar |
| Brand Name | LIGE |
| RAM | 256mb |
| Resolution | 390*390 |
| Display Size | 1.8-inch large screen |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Origin | Mainland China |
| WIFI | No |
| Certification | CE |
| Band Detachable | Yes |
| smart watch | smart watch men |
| smart watch 2024 women | smart watch charger |
| android smart watch | smart watch for women |
| smart watch watches | Smartwatch smart watch |
| smart watch smart watch | smart watch strap |
| smart watch 2025 men | smart watch for men |
| smart watches accessories | men's smart watch |
| women's smart watch | relojes smart watch |
| Smart watch woman | smart watch woman 2025 |
| smart watch 2025 | high-end smart watches |
| smart watch android | lige smart watch |
| smart watch smartwatch | smart watches smartwatch 2025 |
| waterproof smart watch | women's smart watch 2025 |
| smart watch smartwatch man | smart watch free shipping |
Instock
There are no reviews yet.