Instock
| Weight | 0.135 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 10 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 7天 |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Dafit |
| Screen Material | Color LCD |
| CPU Model | smart watch for women |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | female |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | STEEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, French, german, japanese |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Calendar, Countdown |
| Brand Name | LIGE |
| LIGE Model | smartwatch |
| RAM | <128MB |
| Resolution | 200*320 |
| Display Size | 1.57 inch |
| Battery Capacity(mAh) | 180-220mAh |
| Origin | Mainland China |
| Accessory Type | Smart bracelet, charging cable, manual, original box |
| Band Detachable | Yes |
Instock
There are no reviews yet.