Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Features | INSULATED, Multifunctional |
| Axe Head Type | Single-bit |
| Weight | 713g |
| Overall Length | 37.5cm |
| Handle Material | STEEL |
| Axe Head Material | High Carbon Steel |
| Model Number | FT004 |
| Type | Axe Head |
| DIY Supplies | Metalworking |
| Brand Name | JIANLAI |
| Origin | Mainland China |
| material quality | 4Cr13 stainless steel |
| Blade shape | arc |
| Handle length | 32cm |
| blade length | 8.3cm |
Instock
There are no reviews yet.