Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 125 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 48 × 16 cm |
| Rated voltage | Others |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Nominal Capacity | 100Ah, 120Ah, 200Ah, 300Ah |
| Weight | 41-135kg |
| Voltage | 51.2V |
| Application | Solar |
| Model Number | New 48V 100Ah 200Ah 300Ah Pack |
| Type | LiFePO4 |
| Brand Name | NIELFTOR |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| Warranty | 10 Years |
| Cycle Time | >6000 times |
| Cells | New Grade A 100Ah 200Ah 300Ah |
| Support to Dropshipping | Yes |
| Built-in BMS | Support max 32 parallel connection |
| Features 1 | 48V Lifepo4 Batteries for RV Solar |
| Features 2 | 48V 100Ah Lithium Iron Phosphate Battery |
| Features 3 | 48V 100Ah Lifepo4 battery pack |
| Features 4 | 48V 200Ah LiFePO4 Battery Pack |
| Features 5 | 48V 100Ah 120AH 200AH 300Ah PACK |
| Features 6 | 48V 200Ah Pack with 16S200A Built-in BMS |
| Features 7 | No Tax |
Instock
There are no reviews yet.