Instock
| Weight | 2.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 28 × 23 cm |
| Supports Appointment Timing | Yes |
| Time to market | Apr-15 |
| Weight | 2.5kg |
| External Dimensions | 348*275*232mm |
| Application | 1-2 people |
| Housing Material | Plastic |
| Model Number | LIFE ELEMENT F19 |
| Energy Label | None |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Material | Ceramic |
| Accessories | Measuring Cup |
| Shape | SQUARE |
| LCD | Yes |
| Certification | CB, ce, GS(消费电子) |
| Capacity | 2L |
| Power (W) | 300W |
| Function | TIMING, Claypot Cooked Food, Reservation, Rice Cooking, Rice Cooking & Porridge Cooking & Soup Stewing, Cooking & Stewing & Heating, Coarse Cereals, Porridge/Soup, Stewing, Reheating, Heat Preservation |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Brand Name | LIFE ELEMENT |
| Origin | Mainland China |
| Product type | Smart electric lunch box |
| Voltage | 220V/50Hz |
| Number of layers | Double layer |
| Product weight | 2.6kg |
| Product Size | 155*202*278mm |
| Features 1 | Intelligent control |
| Features 2 | Timing |
| Features 3 | Cooking countdown |
| Features 4 | Dessert |
| Features 5 | Porridge |
| Features 6 | Stew |
| Features7 | Dessert |
Instock
There are no reviews yet.