Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Second Webcam Pixels | 8MP |
| Front Webcam Pixels | 8MP |
| Battery lifetime | -H |
| Google Play | No |
| Camera | Second Webcam |
| Net Weight | >500g |
| Package | Yes |
| Cell Capacity | 8600mAh |
| Extend Port | Earphone Jack |
| Tablet Storage Capacity | 128GB |
| Operating System | Android |
| Display Size | 11.5-inch |
| Feature | Dual Cameras |
| Memory Capacity | ≥8GB |
| Processor Model | others |
| Display resolution | 2000 x 1200 |
| Processor Manufacture | MTK |
| Network | WIFI |
| Supporting Language | English, Chinese |
| Brand Name | Lenovo |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Tablet PC |
| Acoustic architecture | JBL Custom 8 units = 4 mid bass units + 4 treble units +8*10V Boost Sm |
| Loudspeaker unit | 4*4W(MAX) + 4* 2.7W (MAX) |
| Cavity size | 22cc |
| Frequency response range | 160Hz-20KHz, -10dB |
| Certification I | TUV Rheinland Global Eye care certification |
| Certification II | Hi-Res Gold label certification |
| other | Dolby Panoramic Sound |
Instock
There are no reviews yet.