Instock
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 6 cm |
| Material | Metal, Plastic, Silica GEL |
| Battery Capacity[mAh] | 250 |
| Battery life up to[hours] | 10 |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Semi-open |
| Charging Method | Charging case |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Magnet Type | Ferrite |
| Total Harmonic Distortion | 1% |
| Impedance Range | from 33 to 100 Ω |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Package List | User Manual, Charging case, USB Type-C Adapter |
| Features | Apple Siri Support, Google Assistant Support |
| Codecs | AAC, sbc |
| With Microphone | No |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | No |
| Support Memory Card | No |
| Waterproof | No |
| Resistance | 32Ω |
| Line Length | 0m |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Plug Type | None |
| Function | For Internet Bar, Common Headphone, Sport, Kids' Headphones, For Swimming, For Office |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | Hybrid technology |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | WireLess |
| Style | In-ear |
| Certification | CE, RoHS |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | Lenovo |
| lenovo phone | lp40 lenovo |
| lenovo headphones | lenovo |
| headphones bluetooth | Headphones bluetooth |
| bluetooth earphones for ear | wireless bluetooth headphones |
| lenovo ht38 | airpods lenovo |
| airpods | Wireless bluetooth headset |
| Hearing aids | anker |
| airpods pro | bluetooth earphones |
| Earphone bluetooth | Earphones |
| bluetooth auricles | lenovo earbuds |
Instock
There are no reviews yet.