Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 35 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | Backlit Keyboard |
| Battery Capacity(mAh) | 85Whr |
| Touch Screen | No |
| Expandable storage | YES |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | 30W |
| Graphics Brand | NVIDIA |
| Graphic Type | Dedicated |
| Max Turbo Frequency | 4.5GHz |
| Base Frequency (GHz)4 | 2.5 GHz |
| Number of Cores | 8 |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| CPU Brand/Model | Intel Core i7-13700H |
| Weight (Battery Included) | 1.8Kg-2.0Kg |
| Screen Refresh Rate | 120Hz |
| Video Memory Capacity | 16GB |
| Dimensions (WxHxD) | 356 x 248 x 16.9mm |
| Operating System | Windows 11 |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 512GB |
| Port | Thunderbolt 4, 2×USB 3.1 Gen1, 1×USB 3.2 Type C, 3.5 mm Mic Jack, 1*USB3.1 Type-C, RJ-45, HDMI-compatible |
| Display Ratio | 16:10 |
| Display Size | 16Inches 400mm |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | GeForce RTX 4050 |
| Type | Slim Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.