Instock
| Weight | 0.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Battery Charging Time | more than 2 hours |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Battery Life | over 90 minutes |
| Power type | Mains operation |
| Function | wet haircut, dry haircut, fast charging, Charging indication |
| Maximum cutting length | over 20 mm |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 5 or more pieces |
| Purpose | For beard and mustache, For body, For the head |
| Size | Set |
| Material | ABS+Matel, all metal |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | hair trimmer |
| Brand Name | LENCE PRO |
| Product name | professional hair clipper |
| Model | lence pro trimmer |
| Voltage | International general voltage 1 |
| Charging Time | 3 hours |
| Use time | 5 hours |
| Battery | 2200mAh |
| Speed | 7200PRM |
| professional hair trimmer | professional hair clippers |
| haircut machine | barber accessories |
| clippers for hair cutting | cordless clippers |
| hair clippers for men | Hair trimmer for men |
| beard trimmer | cordless hair clippers for men |
| hair clippers & accessories | men's hair clippers |
| hair clippers cordless | wireless hair clippers |
| hair clippers | barber clippers |
Instock
There are no reviews yet.