Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.388 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Usage | EMERGENCY |
| Features | SOLAR POWERED |
| Model Number | Y051 |
| Power Source | SOLAR |
| Origin | Mainland China |
| Style | Modern Style |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Voltage | 1.2V |
| Light Source | LED bulbs |
| Brand Name | XIWANGFIRE |
| Certification | CCC, ce, FCC, ROHS, UL |
| Is Dimmable | Yes |
| Solar Cell Type | lithium battery |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | ABS |
| Battery | AAA Lithium-ion Battery(600 mAh) |
| Material | ABS |
| Lumen | 10 Lumens |
| Continuity | 8-10 Hours |
| Switch Type | Automation |
| Charging/Time | Solar Energy/7-10 Hours |
Instock
There are no reviews yet.