Attributes
Hign-concerned ChemicalNone
MaterialPlastic
CategoryEarphones & Headphones
Headphone Pads MaterialSilicone
Driver Diameter10mm
Package ListReplaceable Pads Set, Detachable Audio Cable
FeaturesWith microphone, Detachable Cable
With MicrophoneYes
Is wirelessNo
View all attributes
Vendor
Mota
Security & Privacy
Crypto payment
Instock
Seller
Additional information
Weight 0.14 kg
Dimensions 18 × 12 × 8 cm
Hign-concerned Chemical
None
Material
Plastic
Category
Earphones & Headphones
Headphone Pads Material
Silicone
Driver Diameter
10mm
Package List
Replaceable Pads Set, Detachable Audio Cable
Features
With microphone, Detachable Cable
With Microphone
Yes
Is wireless
No
Support APP
No
Support Memory Card
Resistance
24Ω
Line Length
1.25m
Frequency Response Range
7 – 40000Hz
Sensitivity
111dB
Plug Type
L Bending
Function
Monitor Headphone, for Video Game, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Sport
Active Noise-Cancellation
Volume Control
Control Button
Vocalism Principle
Hybrid technology
Wireless Type
None
Connectors
3.5mm