Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.255 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| No-Load Speed | 35000rpm |
| Output voltage | 12V |
| Size | Approx. 14 x 2.3cm / 5.5 x 0.9in |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Model Number | Nail Drill Handle |
| Brand Name | iBelieve |
| Number of Pieces | One Unit |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Electric Manicure Drill & Accessory |
| Certification | CE |
| Type 1 | Nail Drill Handpiece |
| Type 2 | Nail Drill Replacement Handle |
| Type 3 | Manicure Tool |
| Type 4 | High quality accessories |
| Type 5 | slight vibration |
| Type 6 | Ergonomic handle design |
| Type 7 | Nail Drill Handle |
| Type 8 | Nail Polishing Machine Handle |
| Type 9 | Nail Drill Accessory |
| Type 10 | chuck handle |
| Type 11 | Good heat dissipation effect |
| Type 12 | The polishing handle very quiet |
Instock
There are no reviews yet.