Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 90 × 80 cm |
| Brand Name | XMSJ, STRONG |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Ice Shape | Frost of ice |
| Voltage | 220V 50HZ, 220V 50HZ |
| Power | Water cooling 800W/Air cooling900W, Water cooling 800W/Air cooling900W |
| Dimension(L*W*H) | Specification table query |
| Weight | 41 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Ice storage capacity | Other |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 3 years |
| Core Components | Pressure vessel, Motor, Gear, Pump, Gearbox, PLC |
| Application | Commercial |
| Keyword | Snowflake Machine |
| After-sales Service Provided | Send a lot ofclassic recipes |
| Capacity | 180KG-400KG/day |
| Cooling way | Air Cooling Water Cooling |
| Material | Stainles Steel |
| Function | Shaved Ice Snowflake |
| After-sales service | Remote Technical Guidance |
| Freezing time | 3 seconds |
Instock
There are no reviews yet.