Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.805 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 23 × 17 cm |
| CE | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | 45A |
| Steering servo | 17g digital servo |
| Power | 70km/h |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 12.5min |
| Tire Track | 175mm |
| Wheelbase | 182mm |
| Warning | NO |
| Remote Distance | 120m |
| Warranty | 15 days |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 31*22.2*13 CM |
| Torque | 77mm |
| Model Number | MJX 16207 16208 16209 16210 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box |
| Control Channels | 4 channels |
| Charging Voltage | 7.4V 1050mAh |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | GSF |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.