Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | ce |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Throttle servo | 17g digital servo |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 13 mins |
| Warning | please away fire |
| Remote Distance | about 120 meters |
| Warranty | 30 Days |
| Scale | 1:14 |
| Model Number | MJX 14301 14302 14303 RC Car |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 5V 2A |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, RUBBER, PVC |
| Brand Name | BEYONDSKY |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.