Instock
| Weight | 100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 70 × 70 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 3 |
| Indoor Machine Noise | 24-35dB |
| Air conditioning power | 5HP |
| Voltage (V) | 220V, 220 |
| Power (W) | 500w, 2600 |
| Use | ROOM |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling Only |
| Brand Name | HAOYUNMA, huafeng |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | VRF-01 |
| COP | 12.8 |
| Power Type | AC |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Window Mounted Air Conditioners, Split Wall Mounted/Ceiling/Central/Multiple connections |
| Energy Efficiency Rating | Class A++ |
| Operating Language | English |
| Application | Car, Commercial, garage, Hotel, Household, Outdoor, RV |
| Remote Control | Yes |
| Maximum Airflow Rate | 450 m3/h |
| App-Controlled | Yes |
| Featured Function | WIFI APP |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Variable frequency |
| Private Mold | Yes |
| logo/pattern | Silk screen printing |
| Power supply | 220-240V/1Ph/50Hz/60Hz |
| Applicable temperature range | Cooling:18~52 Heating:-20~24 |
| High Temp Resistance PCB | Fireproof |
| Low Noise | 19dB |
| Compressor | GMCC – GREE |
| Refrigerant type | R410A/32 |
| this link | Only one air conditioner included |
Instock
There are no reviews yet.