Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | HX Q3 |
| Certification | CE |
| Rated Passenger Capacity | Two Seat |
| Style | Standard Type |
| Max Speed | >50km/h, about 57km/h |
| Range per Power | 31 – 60 km |
| Wattage | > 500w |
| Power Supply | lithium battery |
| Voltage | 48V |
| Brand Name | HUANCI |
| Power Source | lithium battery |
| Origin | Mainland China |
| Folded | No |
| Motor | Brushless |
| Wheel Size | 20“ |
| Frame Material | Aluminum alloy |
| categorisation | elektriche fiets |
| Usages | Off-road electric bicycle |
| Assist Battery Life | 90-100km |
| Pure Battery Life | 40-50km |
| Battery Capacity | 48V/12.75A |
| Tire Size | 20×4.0inch |
Instock
There are no reviews yet.