Instock
| Weight | 6.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 38 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Processor Main Frequency | 3.60 GHz/3.00 GHz/3.40 GHz |
| Use | Commercial |
| Memory Capacity | ≥ 4GB |
| Hard Drive Capacity | 512GB |
| Model Number | RS44 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | Intel Core I3 4160/I5 4430/I7 4770 |
| Type | Mini Desktop, MINI PC, Network Appliance |
| Graphics Card Type | Integrated Card |
| Brand Name | HUNSN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| Chassis | 1u 19 inch cabinet |
| I/O Interface | 2 x USB3.0/8 x LAN/RST/VGA/Console |
| Compatibility | pfsense, opnsense and other popular open-source software solutions |
| Network Card | 8 x Intel I226-V 2.5Gbe |
| Expansion | 1xPCIE x8 slot/2xMini PCIE USB signal, with sim slot |
| Cooling System | the ball silent cooling fan |
| Chipeset | Intel B85 / Z87 / H87 |
| Memory | 2xSODIMM DDR3/L1333 1.5 V |
| Storage | 1 x mSata SSD/2.5 inch SATA SSD/HDD |
| Packing List | Rackable ears, power cord, warranty card |
Instock
There are no reviews yet.