Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Pressure Levels | 8192 |
| Brand Name | HUION |
| Origin | Mainland China |
| Type | Digital Tablets |
| Weight | 433g |
| Working Area | 186.9×140.9mm |
| Connectivity | Bluetooth 5.0 wireless connection or USB-C wired connection |
| Battery Capacity | 1300 mAh |
| Battery Life | 18hrs |
| Digital Pen Model | Huion Second-generation Scribo Pen PW320 |
| Pen Features | Battery-free EMR, 8192 pen pressure, ±60° tilt recognition, 5080 LPI pen resolution |
| Tilt | 60° |
| OS Support | Windows 7 or later(Wired), Windows 10 or later 64bit(Wired&Bluetooth), macOS 10.12 (Wired), macOS 10.13 or later(Wired&Bluetooth), Android 6.0 or later(Bluetooth), Harmony 2.0 or later(Bluetooth), iOS 11 or Later(Bluetooth), Linux(Ubuntu 20.04 LTS)(Wired) |
Instock
There are no reviews yet.