Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 32 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Pen Tablet Monitor, Digital Tablets |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size(diagonal) | 15.6" |
| Pressure Levels | 8192 |
| Resolution Ratio | 5080lpi |
| Package | Yes |
| Tablet length | 423.52mm |
| Tablet Width | 253mm |
| Interface Type | USB |
| Brand Name | HUION |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Panel Size | 15.6inch (Diagonal) |
| Resolution | 1920 x 1080(16:9) |
| LCD Type | IPS |
| Active Area | 344.16 x 193.59mm |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Response Time | 25ms |
| Gamut | 120% sRGB |
| Display Color | 16.7M(8bit) |
| Pen Technology | Battery-Free Electromagnetic Resonance |
| Pen Resolution | 5080LPI |
| Pressure Level | 8192Levels |
| Sensing Height | 10mm |
| Report Rate | Over 220PPS |
| Tilt | 60 |
| Digital Pen | PW517 |
| Input Voltage | DC 5V |
| Output Voltage | 5V 2A |
| Video Interface | 3-in-1cable/Type-C cable |
| Press Keys | 10 Programmable Press Keys |
| Dimension | 423.52 x 253 x 12mm |
| Net Weight | 1.26Kg |
| Colour | Cosmo Black/Twilight Blue |
| Adjustable Stand | (Optional)ST300 |
| OS Support | Windows 7 or later, macOS 10.12 or later, Android(USB3.1 DP1.2 or later), Linux(Ubuntu 20.04 LTS) |
| Surface Finish | Anti-glare matte film |
| Lamination | Full Lamination |
| USB-C to USB-C cable | Included |
Instock
There are no reviews yet.