Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 32 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Pen Tablet Monitor, Digital Tablets, Pen Tablet Monitor |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size(diagonal) | 15.6", 15.6 inch |
| Pressure Levels | 8192 |
| Resolution Ratio | 5080lpi |
| Package | Yes |
| Tablet length | 437.8 mm |
| Tablet Width | 251.2 mm |
| Material | Plastic |
| Interface Type | USB |
| Brand Name | HUION |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| HUION Model | Kamvas Pro 16 |
| Display Area | 344.16×193.59mm |
| Shortcut Key | 6 customized shortcut keys |
| Pressure Level | 8192Levels |
| Report Rate | 266PPS |
| Video Signal Interface | Type-C |
| Digital Pen | PW507 |
| OS Support | Windows 7 or above, macOS 10.12 or above |
Instock
There are no reviews yet.