Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 24 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Pen Tablet Monitor, Digital Tablets |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size(diagonal) | 13.3" |
| Pressure Levels | 8192 |
| Resolution Ratio | 5080lpi |
| Package | Yes |
| Tablet length | 388 mm |
| Tablet Width | 219 mm |
| Interface Type | USB |
| Brand Name | HUION |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Name | Kamvas Pro 13 |
| Model | GT-133 |
| LCD Type | IPS |
| Active Area | 293.76 x 165.24 mm |
| Viewing Angle | 89 degree (H&V) |
| Gamut | 120% sRGB |
| Pen Technology | Battery-Free Electromagnetic Resonance |
| Report Rate | 266PPS |
| Tilt | 60 degree |
| Finger Touch | Touch Bar |
| Digital Pen | PW507 |
| Video Interface | Type-C |
| Press Keys | 4 Customized Press Keys |
| OS Support | Windows 7 or later, macOS 10.12 or later |
| AG Glass | Yes |
| Full Lamination | Yes |
| Color | Black |
| Net Weight | 910 |
Instock
There are no reviews yet.