Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 23 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Pen Tablet Monitor, Digital Tablets |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Pressure Levels | 8192 |
| Resolution Ratio | 5080lpi |
| Package | Yes |
| Tablet length | 350mm |
| Tablet Width | 198.6mm |
| Brand Name | HUION |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Name | Kamvas Pro 12 |
| Model | GT-116 |
| LCD Type | IPS |
| Active Area | 256.32 x 144.18mm |
| Gamut | 120% sRGB |
| Pen Technology | Battery-Free Electromagnetic Resonance |
| Report Rate | 266PPS |
| Tilt | 60 degree |
| Finger Touch | Touch Bar |
| Digital Pen | PW507 |
| Video Interface | Type-C |
| Press Keys | 4 Customized Press Keys |
| OS Support | Windows 7 or later, macOS 10.12 or later |
| AG Glass | Yes |
| Full Lamination | Yes |
| Color | Black |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Display Color | 16.7M(8bit) |
Instock
There are no reviews yet.