Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 24 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Screen Resolution | 2560 x 1440 |
| Screen Size(diagonal) | 15.6" |
| Pressure Levels | 16384 |
| Package | Yes |
| Brand Name | HUION |
| Origin | Mainland China |
| Type | U1200 |
| PPI | 186PPI |
| Pen Technology | Pentech 4.0 |
| Accuracy | 0.3mm(Center), 2mm(Corner) |
| Digital Pen | PW600L |
| Press Keys | 6Programmable Press Keys+2 Dials+2 function-switch button |
| OS Support | Win 7 or later, macOS 10.12 or later, Android USB3.1 DP1.2 or later, Linux Ubuntu 20.04 LTS |
| Surface Finish | 2nd Gen Anti-glare etched glass |
| Lamination | Full Lamination |
Instock
There are no reviews yet.