Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 18 × 4 cm |
| Type | Graphic Tablets, Digital Tablets |
| Pressure Levels | 2048 |
| Resolution Ratio | 4000lpi |
| Package | Yes |
| Tablet length | 176mm |
| Tablet Width | 111mm |
| Material | Plastic |
| Interface Type | USB |
| Brand Name | HUION |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Color | Black |
| Pen Technology | Active Electromagnetic Resonance |
| Dimension | 176 x 111 x 7.5mm |
| Working Area(PC Mode) | 106 x 64.6mm (4.17 x2.23in) |
| Net Weight | 167g |
| Pressure Level | 2048Levels |
| Pen Resolution | 4000 LPI |
| Sensing Height | 12mm |
| Report Rate | 200PPS |
| Interface | Mini USB |
| OS Support | Windows 7 or later, MAC X10.8 or later |
| Digital Pen | PEN68 |
| huion tablet | huion tablet |
| tablet drawing | tablet drawing |
| DRAW TABLET | DRAW TABLET |
| ANDROID TABLET | ANDROID TABLET |
| Graphics tablet | Graphics tablet |
Instock
There are no reviews yet.