Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 63 × 25 × 30 cm |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:14 |
| Model Number | 1599 |
| Flight Time | 30min |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | AA*4 |
| Remote Distance | 30m |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 12+y, 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| type | Wireless remote control |
| Article number | Huina 1599 |
| Remote control method | Handle |
| colour | yellow |
Instock
There are no reviews yet.