Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 20 × 17 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:18 |
| Power Source | Electric |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 20, About 30mins |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | AA, 2 * 1.5V AA batteries (Not included) |
| Remote Distance | 50, about 50m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Aoft Technology |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Warning | Please allow 1-3mm error due to manual measurement |
| Warranty | 100%New |
| Model Number | 1532 |
| Remote control | 2.4GHz |
| Charging time | About 240mins |
Instock
There are no reviews yet.