Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 25 minutes |
| Warning | do not put the battery into fire |
| Remote Distance | 50 meters |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 41*14.5*16.5cm |
| Model Number | 662 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | LYDOHL |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| package | no oiriginal box |
| channel | 11 channel |
| frequency | 2.4ghz |
Instock
There are no reviews yet.