Instock
| Weight | 7.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 26 × 33 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30minute |
| Remote Distance | 30m |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 45x20x15cm |
| Model Number | 598 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, USB CABLE, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| brand | HUI NA TOYS/Huina Toys |
| model | five hundred and ninety-eight |
| Item number | five hundred and ninety-eight |
| Applicable age | 6 years old and above |
| Appearance design (please fill in if important) | Engineering vehicle |
| Is it remote control (please be sure to fill in if it is important) | yes |
| Place of Origin | Chinese Mainland |
| Remote control method | Handle |
| Applicable age (new version) | 6 years old and above |
| Toy type | Remote control toys |
| Applicable gender | Unisex |
| Package type | Official standard configuration, with an additional spare battery included as standard |
| Color classification | Huina 598 |
Instock
There are no reviews yet.