Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 63 × 26 × 33 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30Min |
| Remote Distance | 100M |
| Dimensions | 57*20*27cm |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| type | Wireless remote control |
| brand | HUI NA TOYS/Huina Toys |
| country of origin | Chinese Mainland |
| intended for | unlimited |
| Featured Features | Screw power |
| packing | Color box |
| Toy material | Metal |
| Remote control method | Handle |
| 3C configuration category | Electric toys under 14 years old |
| colour | Huina 583 (screw version shovel) |
| Applicable age | Youth (7-14 years old) |
Instock
There are no reviews yet.