Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 32 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:16 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 1531 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 15 – 20min |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | 2 x 1.5V AA battery (not included) |
| Remote Distance | 30-80m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | HUINA |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Remote Control | 2.4GHz Wireless Remote Control |
| Channel | 11-Channels |
| Car Power | Built-in 3.7V 900mah battery |
Instock
There are no reviews yet.