Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.56 kg |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 27 × 24 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | UL |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warranty | 30day |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 1592 |
| Motor | Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | About 35mins |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | AA Batteries |
| Remote Distance | 100m |
| Material | Metal, Plastic, Carbon Fiber |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Externe afstand | About 30-50m |
| Type Nummer | 1592 |
Instock
There are no reviews yet.