Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 25 × 32 cm |
| Certification | CE, CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go, Ready-to-Go |
| Scale | 1:14, 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 1583, 1583 |
| Motor | Brushless Motor, Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2, MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 45min |
| Control Channels | 12 Channels & Up, 12 Channels & Up |
| Controller Battery | AA*3, AA*3 |
| Remote Distance | 30m, 30min |
| Material | Metal, RESIN, Metal, Plastic |
| Brand Name | HUINA |
| Recommend Age | 14+y, 12+y, 14+y |
| Origin | Mainland China, CN(Origin) |
| Features | REMOTE CONTROL, Remote Control |
| Type | Truck, Truck |
Instock
There are no reviews yet.